Missioon

Hindame kirglikult õunasiidri tõelist maitset!

Pea igaühel meist on mälestustes oma „vanaema õunaaed”. Eestis, teistes Baltimaades ja ka Skandinaavias ringi sõites jäävad siin-seal silma vanad õunapuud, tihti terved õunaaiad, unustatuna oma õitemeres või lookas saagi all.

Me usume, et neis looduse hooleks jäetud viljades peitub üks põhjamaise südikuse ja vastupidavuse allikaid. Oleme võtnud oma missiooniks need „allikad” taas avastada ja tuua tagasi kõige erinevamal kujul inimeste toidulauale.

Oleme julgenud õunapuid juurde istutada ‒ palju, väga palju juurde istutada. Ikka kaugemale
linnadest ja suurtest teedest, puhta looduse rüppe, et meil oleks võimalus uskuda oma idee elujõusse, seda järgida ja kasvada lasta.

Miks me seda kõike teeme? Oleme avastanud kaasaegse teaduse võlu ja võime muuta maailma ja inimeste arusaama toidust, kasutades kõige lihtsamat põhjamaist vilja – koduaiast nopitud õuna – seda töödeldes. Tänapäeval suudame loodusest kinni püüda ja kodustada selliseid metsikuid pärmiseente rakke, mis oma elutegevuse käigus suudavad õuntest pressitud mahlaga teha imet, muutes selle kord kraadidega pidupäevajoogiks või siis hoopis troopiliste puuviljade järgi lõhnavaks limonaadiks. Pressimisest järele jääva osa õunast saame muuta aga toitvaks ja käepäraseks toidupalaks nii koolijütsidele kui ka suurt füüsilist pingutust taluvatele sportlastele, matkajatele, alpinistidele. Usume, et põhjamaisel õunal on potentsiaali katta spetsiaalselt töödelduna ka ilmaruumi kaugemate reiside toiduvajadusi, kui aeg selleks küps on.

Kvaliteet

iso-9001Siidrikoja missioon on toota Eestis kasvatatud õunast kvaliteetseid naturaalseid kääritatud jooke ja muid tooteid ning edendada seeläbi Eestis premium klassi käsitöösiidri kultuuri. Kohustume täitma kõiki nõudeid ja pidevalt parendama ettevõtte juhtimissüsteemi. Seetõttu oleme omandanud ISO 9001 tsertifikaadi.

Siidrikoja kvaliteedialased juhtpõhimõtted lähtuvad meie missioonist. Oleme pühendunud Eestis kasvatatud õuna väärtustamisele ja sellest kvaliteetsete naturaalsete kääritatud jookide ning muude toodete tootmisele. Meie eesmärgiks on luua kõrge kvaliteediga tooteid, mis maitsevad tarbijatele, on kasulikud inimese tervisele ja vastavad toiduohutuse nõuetele.

Meeskond

Sulev NõmmannSulev Nõmmann, PhD, ärijuht ja visionäär, Siidrikoja asutaja ja juhatuse liige. Peale mitmeid aastaid rahvusvahelises avalikus teenistuses töötamist rajas Sulev 2006. aastal Lõuna-Eestisse kaasaegse õunaaia esmase eesmärgiga siduda oma perekonna elu taas Eestiga. Kaugem äriline visioon oli käivitada enda kasvatatud tooraine baasil töötlev tööstus. OÜ Siidrikoda asutati 2011. aastal.


Rain KuldjärvRain Kuldjärv: T&A. Rain on omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis Toidutehnika- ja tootearenduse valdkonnas ning jätkab oma õpinguid samal erialal doktorantuuris. Raini igapäevane teadus- ja arendustegevus on tihedalt seotud nii sensoorse- kui ka instrumentaalanalüüsiga ning erinevate fermentatsiooniprotsesside uurimisega. Rain on meie katsete ja laboratoorsete uuringute vedaja.


Tea NõmmannTea Nõmmann tippjuhina vastutab Siidrikoja kvaliteedijuhtimissüsteemi ja dokumendihalduse eest. Tea hoiab liiga lennukaid ideid ohjes, heas mõttes. Peale kõige muu suhtleb Tea mesilastega, kes teevad ära tänuväärse töö õunapuuõite tolmeldamisel. Ilma mesilasteta see äri ei toimiks.


Kalev Abiline on tööstusautomaatik, kes hoiab Siidrikoja tootmisseadmed töökorras. Naaberküla mehena on ta vajadusel 10 minuti kaugusel Siidrikoja tootmisest, tagades kiired lahendused kõikidele Siidrikoja tootmises tekkivatele tehnilistele probleemidele.


Ingmar NõmmannIngmar Nõmmann, noorim Siidrikoja tiimis, on võtnud enda südameasjaks Siidrikoja kodulehe ja sotsiaalmeediaväljundite halduse ning efektiivse e-kaubanduse üles ehitamise.


Christopher NõmmannChristopher Nõmmann on Eesti Kunstiakadeemia üliõpilane ja meie tootedisainer Christopheri loomingulist panust on märgata Siidrikoja tootekujundustes ja visuaalides.


Ene Joosep, tootmise assistent. Ene on hoolas ja väga hea rutiinitaluvusega töötaja igapäevases Siidrikoja tootmises.